ارتز های مربوط به شست

سلامت عمومی

در این قسمت مجموعه ای از مشکلات روزمره ای که برای تمام افراد جامعه احتمال , ایجاد شدند را برای شما بیان می کنیم و با قراردادن تمرینات مناسب کمک به کاهش مشکلات شما می کنیم.

 

ارتز های مربوط به شست

این ارتز ممکن است دست یا ساعد را در بر گیرد.این ارتز باعث همایت و وضعیت دهی به مفاصل CMC وMP شست می شود.در مورد ارتریت روماتوئید یا استوپروز این مفصل ،این ارتز برای کاهش درد و ایجاد ثبات ،اندیکاسیون پیدا میکند.بیمار باید این ارتز را در فعالیت های روزانه برای کاهش درد و افزایش عملکرد بپوشد.همچنین در شب برای کاهش التهاب cmc وmp و ایجاد وضعیت دهی بهتر پوشیده می شود.بعلاوه این ارتز برای لفرادی که نیاز به ثبات بیشتر بعد از برداشتن گچ فارتز ۶ هفته به صورت تمام وقت به جز هنگام حمام کردن استفاده میشود.
در دفورمیتی swan-neck شست،مفصل متاکارپال دچار دفورمیتی adduction شده و عضله ی ادکتور پولیسیس دچار کانترکچر میشود و ابداکشن دست به سختی صورت می گیرد.در موارد خفیف یا قبل از عمل با ارتز thump spica درمان می شود.ارتزopposition دیگر انگشتان را نسبت به شست تسهیل کرده و باعث افزایش عملکرد می شود.
در موارد بوتونیر شست که MP بیشتر درگیر شده باشد با یک اسپیلنت Thump spica کوتاه و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.توجه داشته باشید که این ارتز مفصل CMC را محدود نمیکند،زیرا تنها شست را دربر گرفته است.

, , ,
نوشتهٔ پیشین
پروتوکل برنامه درمانی پس از جراحی برای نوسازی لیگامان
نوشتهٔ بعدی
اختلال افسرده خویی ویدئو

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست